Welcome, Guest
Username Password: Remember me

Καλώς ήρθατε στο φόρουμ
(1 viewing) (1) Guest
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Καλώς ήρθατε στο φόρουμ

Καλώς ήρθατε στο φόρουμ 6 years, 6 months ago #179

• kostaaa
Αυτό είναι το “Welcome topic” για όλα τα καινούργια (ή παλιά) μέλη του GoKiting. Ας γνωριστούμε λοιπόν, με όσους δεν γνωριζόμαστε…..

Είμαι ο Κώστας, 24 χρονών και μένω στην Αθήνα. Έχω ασχοληθεί με διάφορα extreme sports (bmx, ski-freestyle, sk8,….), αλά τα τελευταία χρόνια κυρίως με kiting! Παίζω σε 7-χορδή κιθάρα (5-χορδό μπάσο, drums). Ακούω μουσική από όλο τον κόσμο…. γιατί βαρέθηκα όλη μέρα punk/hardcore/heavy/death/black metal, αλά αυτό φαίνεται και από τα βίντεο που ανεβάζω.
Όλα αυτά με βοηθούν να μελετάω τη Φυσική που αγαπάω, αν και δεν τα πάω πολύ καλά με τις σπουδές μου…

Το πρώτο Power Kite το πήρα στης 21/05/2008 και έτσι ξεκίνησα να κάνω kite jumping. Μέχρι τότε είχα μερικούς αετούς τύπου “Lidl / Alexpark”.
Από πέρσι ασχολούμαι πιο σοβαρά με τα stunt kites και αποφάσισα να μάθω τα υπόλοιπα κόλπα της λίστας (ήξερα μόνο yoyo, backspin, και lazy suzan). Στο stunt kiting η εξέλιξη ενός πιλότου είναι άπειρη. Όσο και να μαθαίνεις βλέπεις ότι υπάρχει ανώτερο επίπεδο, επόμενο σκαλοπάτι που θέλεις να ανέβεις. Ότι κάνεις με τα χέρια σου έχει άμεση αντίδραση στον ουρανό. Ότι σκέφτεσαι το βλέπεις αμέσως να γίνετε πραγματικότητα.

Ψάχνοντας, λοιπόν, στο διαδίκτυο ανακάλυψα ότι όλα τα ελληνικά sites είναι κυρίως για kitesurf και δεν βρίσκω αυτό που θέλω. Έτσι δημιουργήθηκε η ιδέα για το GoKiting, Ελλάδα! Εδώ τα συζητάμε όλα! Από single line μέχρι παραπέντε…. όλο το φάσμα!
Θέλω να ευχαριστήσω τους ανθρώπους που με βοηθάνε kitebg.com (Kite shop) και netsite.gr (κατασκευή ιστοσελίδων) και όλους αυτούς που στηρίζουν την ιδέα ζωντανή.

Go Kiting!

Απ:Καλώς ήρθατε στο φόρουμ 6 years, 6 months ago #180

Γεια χαρα κ απο μενα..
Ειμαι ο Θανος 24 χρονων απο καλαματα...Οσο Θυμαμαι το ευατο μ πεταγα χειροποιητους ή αγορας χαρταετους καθε καθαρα δευτερα...Ηταν οι απλοι τυπικοι singe line χαρταετοι...
Ειχα μανια ομως να τους εξαφανιζω στον ουρανο..τους πηγαινα πανω απο 250 μετρα υψος :P..
Πριν 2 χρονια περιπου πηρα ενα sport kite απο το ιidl κ εντυπωσιαστικα αμεσως...
Μετα απο πτωσεις και επιδιορθωσεις εχω καταφερει να τον κουμανταρο αν κ εχει καποια προβληματακια σταθεροτητας...
Ετσι λογο αυτων πηρα ενα box kite φετος...τον τροποποιησα για καλυτερη πτηση και τον εφτασα και αυτον στον θεο...
Μεσα μ ομως θελω κατι παραπανω γι αυτο περιμενω να ερθει στα χερια μ ενας hq bolero και θα σκιζω τους αιθερες :P

Επισης ασχολουμαι με το αγαπημενο μ ενυδρειο καθως και με την λιμνη μ που εχω στον κηπο μου...

Κ τελος ασχολουμαι με Sim racing games στο pc με μεγαλη συμμετοχη στην μεγαλυτερη ΕΛληνικη ομαδα ..

Καλως σας βρηκα λοιπον...

Απ:Καλώς ήρθατε στο φόρουμ 6 years, 6 months ago #182

• giannis
Eimai o giannis apo thessaloniki.Eimai 43 eton.To stunt kite to gnorisa prin apo ena hrono(kathari deytera).Agorasame ena kite apo super market.To proto petagma itan kathoristiko.Apo tote exo petaxi me giafora kite,prospathontas na katafero kainouries figoures.To teleytaio kairo exo stin katohi mou ena pathos U.L kataskeyis toy Antoni Loumioti(synenteyxi sta "nea"tou site).Oi protes entiposeis mou einai oti prokite gia ena korifaio stunt kiteto opoio se boithaei ma anebeis epeipedo(opos sosta egrapse o kostas).
Tha mou areze para poli na briskomastan mia mera emeis poi asholoumaste me to stunt kite kai na gemizame ton ourano aetous pou horevoun trela....!!!

Απ:Καλώς ήρθατε στο φόρουμ 6 years, 6 months ago #192

• Aigeas
Είμαι ο Αιγέας 27 χρονών και ασχολούμαι με το kitesurf & paragliding όσον αφορά τις κατηγορίες του gokitting.gr.
Παράλληλα με το αλεξίπτωτο πλαγιάς έψαχνα ένα παρεμφερές άθλημα ώστε να καλύψω το κενό των κακών καιρικών συνθηκών (άνεμοι άνω των 4αρων μποφόρ).Έτσι επέλεξα το kitesurf,άθλημα απευθυνόμενο σε όλες τις εποχές του χρόνου και για ανέμους στους οποίους το paragliding δεν επιτρέπεται.
Πετάω 12αρη αετό ελπίζοντας να καλύψω σύντομα το κενό των 6-8 μποφόρ με έναν 8αρη.
Καιρός ήταν να γίνει και ένα site που να καλύπτει όλους τους τομείς του kite και όχι μόνο του kite-surf/board.
Επιπλέον ασχολούμαι ενεργά με την αναρρίχηση,παγοαναρρίχηση,snowboard,ski & downhill.
Με stunt δεν έχω ασχοληθεί αλλά πιστεύω πως όποιο κι αν είναι το αντικείμενο του καθενός,αύτό που μας φέρνει κοντά το έναν με τον άλλο είναι η αγάπη για την φύση και η ανάγκη απόδρασης από την καθημερινή μας,μίζερη,ζωή...
Για αυτό live less-kite more...
Καλώς σας βρήκα!

Απ:Καλώς ήρθατε στο φόρουμ 6 years, 3 months ago #222

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.
Ειμαι Ο Βαλαντης 37 χρονων απο βεροια αλλα τωρα εχω 13 χρονια που μενω στον Βολο.
Ειμαι αιωροπτεριστης εμαθα να πεταω απο 16 χρονων στην αερολεσχη Ημαθιας αλλα απο το 2005 εχω να ασχωληθω για πολλους και διαφορους λογους,παιδια,δουλεια,αποσταση.Τωρα εχω πει ενα φιλαρακι απο Βεροια να μου βρη ενα παρα-πεντε για εκπαιδευση εχω κατι καλα λοφακια εδω απεναντι απο το σπιτι μου.
τωρα ασχολουνται με τα STUND KITE που ειναι μια πολυ καλη πτητικη μηχανη,στον Βολο ειμασταν 2 ατομα τωρα ειμαστε 3 και βαζω στην ομαδα οποιον του αρεσει βεβαια, στην αρχη επειδη δεν ειχαμε την δυνατοτητα για τα καλα STUND KITE εχουμε αυτα απο LIDL-ALEX PACK τωρα στην πορεια ΘΑ δουμε.
χαρηκα παρα πολλη οταν βρηκα την σελιδα του GO KITING και ατομα που ασχολουνται στην Ελλαδα με αυτους τους μικρους αετους και θα ηθελα να πω ενα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΚΩΣΤΑ ΤΟΝ ΡΑΤΣΟ, που ειχε αυτην την ιδεα, ΜΠΡΑΒΩ Κωστα και θα ειμαστε σε εποικινωνια.
λοιπον γεια σε ολους και θα τα λεμε.
χαιρετισματα απο ΒΟΛΟ.
Last Edit: 2 years, 6 months ago by ΒΑΛΑΝΤΗΣ ΚΑΡΑΝΑΤΣΙΟΣ.

Απ: Καλώς ήρθατε στο φόρουμ 5 years, 3 months ago #306

• asotos
ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 30 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΟΤΕΡΑ ΜΕΛΟΙ ΕΔΩ. ΤΙΠΡΩΤΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟ STUNT KITE ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΥΠΡ ΜΑΡΚΕΤ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΑ.ΟΣΠΟΥ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΚΟΛΛΗΣΑ ΑΣΧΗΜΑ.ΑΦΟΥ ΟΛΟ ΤΟΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ.ΤΩΡΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΔΕΙΛΑ ΔΕΙΛΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ KITE SURF ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΚΩΣΤΑ ΒΕΒΑΙΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΣΤΟ FORUM ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΙς ΠΡΩΤΕΣ ΠΡΟΠΟΝΙΣΕΙΣ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΙ ΝΑΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΕΣ ΠΤΗΣΕΙΣ !!!!!!!!!!!
GO KITTING !!!!!!!!!!!!!!!
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.12 seconds